Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Slovensko » Vysoké Tatry » Zuberec » Drevenice Zuberec

Drevenice Zuberec

 (PR3958)
Max. 54 osob, 9 pokojů
Naprosto výjimečné  9,8 z 10
podle 833 recenzí
Max. 54 osob, 9 pokojů

Areál tvoří ho 6 dřevěnic postavených oravské mistry ve stylu oravské architektury se zachováním jejích tradičních prvkov.V první dřevěnici při vstupu do areálu je recepce, v přízemí je hostům k dispozici společenská místnost, vhodná na společné posezení v širším kruhu, ale také k uspořádání konferencí , školení, případně oslav a zábavy. Ve společenské místnosti je kompletně zařízená kuchyně s barovým pultem, TV s domácím kinem a dominantou místnosti je krb na dřevo s lavicemi na sezení. Také se tam nacházejí elektronické šipky a stůl na stolní tenis. V podkroví je prostor určený pro děti. Vybaven je sedačkou, TV, SAT, knihami a společenskými hrami. V centrální části areálu je vybudováno jezírko, v zadní části je otevřené ohniště s posezením. Apartmán vhodný pro 5-6 osob V přízemní části se nachází předsíň s věšákovou stěnou, skříňkou na boty. Pod schodištěm je malá místnost určená na odkládání lyží a sportovních potřeb. Obývák je spojený s kuchyní. V obýváku se nachází sedací souprava s taburetem, konferenční stolek, komoda, TV + SAT, jídelní stůl se 6-ti židlemi a kamna na dřevo. Kuchyňská linka je kompletně vybavena kuchyňským nádobím, příbory, sklenicemi, šálky. Součástí kuchyňské linky je elektrický sporák s pečící troubou, lednice s mrazákem, mikrovlnná trouba a rychlovarná konvice. V kuchyňské části místnosti jsou balkonové dveře s východem na terasu. Apartmán má 2 koupelny (1x v přízemí, 1x v patře) vybaveny sprchovým koutem (90 cm), WC a umyvadlem. V podkroví na patře se nacházejí 2 ložnice (1x ložnice se dvěma samostatnými lůžky, 1x ložnice s manželskou postelí, pevným lůžkem as možností další přistýlky).

Internet
Internet
Ano
Zvíře
Zvíře
Ne
Parkování
Parkování
Ano Upřesnění
Bazén
Bazén
Ne
Vyžití pro děti
Vyžití pro děti
Ano

Lyžárna / kolárna
Ne
Povlečení
Povlečení
nezadáno
Oplocení
Oplocení
nezadáno

Doplňkové informace o chatě

trezor, sauna, vířivka, společenská místnost, zákaz kouření v celém objektu, vyžití pro děti, zahradní krb/gril
Konferenční možnosti
nezadáno
Internet
Ano
Bezbariérový objekt
Ne
Stravování
Vlastní stravování cukrárna (500 m), pizzerie (1500 m), restaurace (200 m)

Okolí

Lyžování
Habovka - lyžařské vleky, Zuberec - lyžařské středisko, Oravice – lyžařské středisko, Roháče - lyžařské středisko, Kubínská hoľa - lyžařské středisko
Sportoviště
bowling, lyžařský vlek, minigolf, půjčovna kol, půjčovna lyží, squash/ricochet, stolní hry, stolní tenis, tenisový kurt

Popis lokality Zuberec a okolí

V romantickém prostředí pod úpatím Západních Tater je v harmonickém souladu s okolní přírodou situovaný rekreační areál Roubenky Zuberec.
Areál rekreačního zařízení Roubenky Zuberec je situován na území TANAPu v rekreační zóně na okraji obce Zuberec ve směru na lyžařské středisko Zverovka - Spálená (cca 7 km), resp: ve směru na Muzeum oravské vesnice. Od centra obce Zuberec, kde nachází většina obchodů, restaurací a jiných služeb je areál vzdálen cca 1,5 km.
Kam na výlet během léta ROHÁČE (ZÁPADNÍ TATRY) V Roháčích jsou ideální podmínky pro vysokohorskou turistiku. Je možné podnikat jednoduché procházky dolinami (jedna z nejkrásnějších túr je kolem Roháčských ples), ale i náročné hřebenové túry v nejkrásnější části Tater. Základní výchozí body túr jsou chata Zverovka (Zuberec) nebo Oravice. MLYNY OBLAZY - Kvačianska DOLINA Oblazy se nacházejí v malebné Kvačianské údolí. Tato kulturní patří k skvostům Slovenska a je oblíbenou destinací návštěvníků všech věkových kategorií. Mlýny jsou součástí naučného chodníku Prosiecka a Kvačianska dolina. Pokračovat z nich můžeme Kvačianskou dolinou do Kvačian, dolinou Borovianka na Veľké Borové. Stejně tak můžeme pokračovat směrem na Huty a Západní Tatry. Archeoskanzen Havránok Zrekonstruovaná část keltské osady Kotínov z 1. st. před n.l. Archeologická lokalita se nachází na vršku Úložiště u vodní nádrže Liptovská Mara. Oravský hrad je jeden z nejkrásnějších hradů na Slovensku nacházející se v obci Oravský Podzámok tyčící se na strmém vápencovém ostrohu 112 m nad hladinou řeky Orava. Je to výrazná dominanta oravského regionu a patří mezi nejvýznamnější památky hradního stavitelství na území Slovenska. Oravský hrad je jedním z najpríťažliveších hradů na Slovensku se třemi vstupními branami s tunelem, pod kterým se nachází spleť zpřístupněných podzemních chodeb. Oblíbené jsou jeho noční strašidelné prohlídky a různá divadelní představení. V prostorách hradu sídlí Oravské muzeum s archeologickými, přírodovědnými, etnografickými či historickými expozicemi. Muzeum oravské vesnice Muzeum je situováno v překrásném podhorském prostředí v podhůří Roháčů. Původně na místě dnešního muzea nestál žádný dům. V roce 1967 se zde začalo stavět muzeum, do kterého se postupně přemisťovali domy z různých oravských vesnic. Více než 50 staveb lidové architektury je zde rozestavěno v několika celcích, které připomínají jednotlivé části Oravy. V muzeu jsou umístěny také různé technické stavby jako mlýn, lisovna a jiné. Součástí muzea je i dřevěný gotický kostel sv. Alžběty uherské ze začátku 15. století V objektech jsou originální národopisné exponáty a ukázky lidové řemeslné výroby. Františkovy HUTA Františkova huť (lokálně jen Hámor) je slovenská technická památka, která patří do katastrálního území Nižná, 2 km od obce Podbile, která se stala v roce 2009 jejím majitelem.
Jde o ruinu tovární haly bývalé železárny postavené v roce 1836. Z objektu, lidově zvaným hamr, se zachovaly obvodové zdi a centrální vysoká pec.Návštevu můžete spojit s příjemnou procházkou či využít přepravu mikrobusem. Neopakovatelným zážitkem se stávají noční akce jako příklad lze uvést Silvestrovská noc na hamry. Koncem srpna se každoročně konají ukázkové tavby železné rudy starověkou technologií. Kam na zimu Zverovka - Spálená Lyžařský areál Zverovka - Spálená se nachází v prostředí Západních Tater - Roháčů. Díky vynikající poloze v horské kotlině Roháčů přetrvávají vynikající sněhové podmínky i v období, kdy na jiných místech po sněhu není ani stopa. Lyžařské středisko poskytuje optimální podmínky pro všechny kategorie lyžařů i snowboardistů. Vybaveno je moderní lanovkou a vleky. Přístup motorovým vozidlem je přímo k lyžařskému středisku. Většina sjezdovek je denně upravována a zasněžována technickým sněhem. Ve středisku jsou v provozu služby: servis, půjčovna lyží, prodej lyžařské výstroje, bufet, parkoviště. LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO ZUBEREC - Janovky Středisko se nachází v obci Zuberec v lokalitě Janovky. Je určeno pro všechny kategorie lyžařů a je ideální pro rodinnou lyžovačku. Plochy sjezdovek jsou mechanicky zasněžované a upravované, umožňuje lyžování i v období, kdy není dostatek sněhu. Velmi populární já i večerně lyžování (osvětlený lyžařský svah). Ve středisku jsou v provozu služby: servis, půjčovna lyží, prodej lyžařské výstroje, bufet, parkoviště. LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO ZUBEREC - Milotín Středisko se nachází v obci Zuberec. Je určeno pro všechny kategorie lyžařů, kromě náročnější lyžaře. Plochy sjezdovek jsou mechanicky zasněžované a upravované, umožňuje lyžování i v období, kdy není dostatek sněhu. Velmi populární já i večerní lyžování (osvětlený lyžařský svah).
Ve středisku jsou v provozu služby: servis, půjčovna lyží, prodej lyžařské výstroje, bufet, parkoviště. BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ V okolí Zuberce je velmi oblíbené běžecké lyžování na upravených tratích, které vedou až na Zverovku.

Podívejte se na mapu
GPS: 49.2581425N, 19.6335340E
Místo: Zuberec
Region: Vysoké Tatry
Kraj: Žilinský
Okres: Tvrdošín

Informace k pobytu

Informace k pobytu, nástupu a ukončení

Nástup na pobyt: od 14:00
Ukončení pobytu: do 10:00
Recepce: neuvedeno - neuvedeno, CZ

Vybavení pro děti do 2 let

neuvedeno

Poskytování povlečení

nezadáno

Oplocení

nezadáno

Jiné informace

V romantickém prostředí pod úpatím Západních Tater je v harmonickém souladu s okolní přírodou situovaný rekreační areál Roubenky Zuberec. Areál rekreačního zařízení Roubenky Zuberec je situován na území TANAPu v rekreační zóně na okraji obce Zuberec ve směru na lyžařské středisko Zverovka - Spálená (cca 7 km), resp: ve směru na Muzeum oravské vesnice. Od centra obce Zuberec, kde nachází většina obchodů, restaurací a jiných služeb je areál vzdálen cca 1,5 km. dětské hřiště, houbaření masáže, parní sauna, wellness/lázně

Příjezd za zhoršených podmínek

neuvedeno

Nejbližší zastávky hromadné dopravy

Kvalita signálu mobilních operátorů

neuvedeno

Možnost platby kartou na objektu

Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro

Poplatky

Poplatky pro celý objekt

Rekreační poplatek: 1 Kč / noc / hrazen vždy