Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Slovensko » Vysoké Tatry » Ždiar » Chalupa Ždiar

Chalupa Ždiar

 (PR9810)
Max. 22 osob, 3 pokoje
zatím bez hodnocení
Max. 22 osob, 3 pokoje

Chalupa Ždiar *** se nachází ve Ždiaru, 18 km severozápadně od Spišské Belé. Svým hostům nabízí krásné a příjemné ubytování v příjemných apartmánech s maximální kapacitou 12 osob. Toto místo je vhodné pro rodinné dovolené či dovolené s přáteli. Užít si zde můžete jak aktivní dovolenou tak relaxovat a odpočinout si v krásné přírodě u Vysokých Tater. V zimní sezóně si můžete užít překrásné lyžování na okolních svazích, a v letních měsících pak můžete podnikat pěší výlety, či vyrazit po okolní krajině na kole. V nabídce jsou dva apartmány: první v přízemí nabízí: 2 ložnice, samostatnou koupelnu s toaletou, kompletně vybavenou kuchyň se spotřebiči, společenskou místnost s TV a internetovým připojením pomocí WIFI sítě. Zde je možnost ještě jedné přistýlky. Druhý apartmán v prvním patře pak nabízí: 3 ložnice, samostatnou koupelnu s toaletou, kompletně vybavenou kuchyň se spotřebiči, společenskou místnost s TV a internetovým připojením pomocí WIFI sítě. Zde je možnost ještě jedné přistýlky.

Internet
Internet
Ano
Zvíře
Zvíře
Ano
Parkování
Parkování
Ano Upřesnění
Bazén
Bazén
Ne
Vyžití pro děti
Vyžití pro děti
Ano

Lyžárna / kolárna
Ano

Doplňkové informace o chalupě

úschovna kol a lyží, sauna, společenská místnost, zákaz kouření v celém objektu, vyžití pro děti, zahradní krb/gril
Konferenční možnosti
nezadáno
Internet
Ano
Bezbariérový objekt
Ne
Stravování
raňajky, polpenzia v susednom penzióne (80m) bar (200 m), kavárna (15400 m), pizzerie (200 m), restaurace (200 m)

Okolí

Sportoviště
golf, horolezectví, lyžařský vlek, půjčovna kol, půjčovna lyží, tělocvična/sportovní hala, tenisový kurt

Popis lokality Ždiar a okolí

Chalupa Ždiar *** se nachází ve Ždiaru, 18 km severozápadně od Spišské Belé.
V zimnej sezóne si nielen náročný lyžiari prídu na svoje v lyžiarskom stredisku Bachledova dolina-Ždiar (3,5km) alebo Strachan SKI centrum (3km), s kompletnými službami ako požičovňou lyžiarskej výstroje, školou lyžovania a občerstvením.
Letná sezóna má taktiež svoje čaro. Je vhodná nielen pre turistiku, ale aj na krásne prechádzky okolím, alebo návštevu termálnych kúpalísk buď v nedaľeko vzdialenom Poľsku, v obci Tatranska Bukowina (22 km) alebo v Aquacity Poprad (35km). Pre milovníkov športových aktivít sú k dispozícii nielen tenisové kurty-Bachledova dolina, ale aj cykloturistika (bikepark) s traťami rôznych náročností v stredisku Bachledova dolina. Samozrejmosťou strediska je požičovňa byciklov.

Magnetom pre turistov je okrem prírodných krás aj zachovaná pôvodná ľudová architektúra, ľudové zvyky, goralský kroj a tanečný folklór, ako aj ľudová umelecká výroba. Typické ždiarské drevenice sú trojpriestorové drevené domy zdobené ornamentami a modrým škárovaním. Strechy sú pokryté šindľom a zakončené zdobenými štítmi. Najvzácnejšie z týchto ľudových stavieb sa nachádzajú na hornom konci obce, v Bachledovej a Blaščatskej doline a na Antošovskom vrchu a boli v roku 1977 vyhlásené za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry.V strede obce pri kostole je Ždiarsky dom s muzeálnou etnografickou expozíciou ždiarska izba. Návštevníci tu nájdu typické vybavenie ždiarských dreveníc, majú možnosť obliecť si goralský kroj či zúčastniť sa na ždiarskej svadbe.

Podívejte se na mapu
GPS: 49.2705556N, 20.2697222E
Místo: Ždiar
Region: Vysoké Tatry
Kraj: Prešovský
Okres: Poprad

Informace k pobytu

Informace k pobytu, nástupu a ukončení

Nástup na pobyt: od 14:00
Ukončení pobytu: do 10:00
Recepce: neuvedeno - neuvedeno, CZ

Vybavení pro děti do 2 let

neuvedeno

Poskytování povlečení

nezadáno

Oplocení

nezadáno

Jiné informace

Otevírací doba recepce: 08:00-20:00 Bratislava-Poprad vlak, 3:30hod. Poprad- Ždiar autobus, 50min. Odtiaľ 5min. pešou chôdzou dětské hřiště, diskotéka, houbaření, kino, vlaková zastávka masáže, wellness/lázně

Příjezd za zhoršených podmínek

neuvedeno

Nejbližší zastávky hromadné dopravy

Kvalita signálu mobilních operátorů

neuvedeno

Možnost platby kartou na objektu

Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro

Poplatky

Poplatky pro celý objekt

Rekreační poplatek: 1 Kč / noc / hrazen vždy
Poplatek za psa: 20 Kč / noc / při využití