Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Slovensko » Kremnické vrchy » Banská Bystrica » Penzión ALCORSO

Penzión ALCORSO

 (PR4687)
Max. 18 osob, 6 pokojů
Fantastické  9,5 z 10
podle 159 recenzí
Max. 18 osob, 6 pokojů

Penzion Al Corso se nachází v blízkosti centra města. Jde o rodinný penzion s celkovou kapacitou 7 pokojů. Při ubytování si můžete vybrat mezi dvoulůžkovými pokoji, třílůžkovými pokoji, jednolůžkovým pokojem nebo pokojem duplex, což je dvoupodlažní podkrovní mezonetoví pokoj. Pokoje jsou zařízené dřevěným nábytkem. Všechny jsou vybaveny TV a je v nich k dispozici i vlastní koupelna se sprchovým koutem. Hosté mohou ve všech prostorech penzionu využívat bezplatné wifi připojení. Součástí penzionu je i bezplatné parkoviště. Pro hosty máme k dispozici 3 dvoulůžkové, 2 třílůžkové pokoje, 1 jednolůžkový pokoj a jednu podkrovní mezonetoví pokoj. V mezonetové pokoji je hostům k dispozici manželská postel a dvě samostatná lůžka. Celková kapacita penzionu je tedy 17 osob.

Internet
Internet
Ano
Zvíře
Zvíře
Ano
Parkování
Parkování
Ano Upřesnění
Bazén
Bazén
Ne
Vyžití pro děti
Vyžití pro děti
Ne

Lyžárna / kolárna
Ano
Povlečení
Povlečení
nezadáno
Oplocení
Oplocení
nezadáno

Doplňkové informace o penzionu

úschovna kol a lyží, zákaz kouření v celém objektu
Konferenční možnosti
nezadáno
Internet
Ano
Bezbariérový objekt
Ne
Stravování
Na penzionu nabízíme hostům snídaně. Cena je 5 EUR/osobu. Snídaně se podávají formou švédských stolů. Základní potraviny je možné si koupit v blízkém supermarketu Lidl nebo Tesco, které se nacházejí 200 m od penzionu. Jídlo je možné si objednat i formou donášky. Kontakt Vám umíme poskytnout na recepcí. bar (300 m), kavárna (300 m), pivnice (500 m), pizzerie (700 m), restaurace (500 m)

Okolí

Lyžování
SKI-Centrum Malachov - lyžařské vleky, Šachtička - lyžařské vleky, Čachovo Selce - lyžařské vleky, Králiky - lyžařské vleky, Donovaly – lyžařské středisko
Sportoviště
bowling, lyžařský vlek, půjčovna lyží, tenisový kurt

Popis lokality Banská Bystrica a okolí

Al Corso, moderní penzion rodinného typu, který se nachází pouze 5 minut chůze od centra města.
Město Banská Bystrica nabízí obyvatelům i návštěvníkům různé možnosti trávení volného času během výletů a dovolených. Penzion Al Corso se nachází v blízkosti historického centra Banské Bystrice. Návštěvníkům města jsou k dispozici dominanty náměstí SNP jako Hodinová věž, Mariánský sloup, či Kamenná fontána. K středověkým skvostem hradního areálu patří Barbakan, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Matějův dům, či Budova Praetoria. Na banskobystrickém rynku se nachází Katedrála sv. Františka Xaverského, Budova Radnice, Thurzův dům, Benického dům, či Biskupský palác. Mezi památky ukryté v přilehlých uličkách patří hlavně Vila Dominika Skuteckého, Památník SNP, Župní dům, Kostel sv. Alžběty, či Bethlenův dům. V centru města se také návštěvníkům nabízejí široké možnosti stravování, či posezení na terase. K přírodním památkám města patří hlavně kalvárska hora Urpín. V současnosti je areálem sestávajícím z historické aleje se zastaveními (křížová cesta), vrcholového kostelíka a novostavby kláštera. Návštěvníkům nabízí i možnost pěší turistiky. Velmi známá je hvězdárna Vartovka, kam je možné absolvovat individuálně, či skupinové exkurze. Okolí Banské Bystrice také nabízí různé možnosti návštěvy památek. Město Zvolen je známé svým zámkem a také zříceninou hradního komplexu pod názvem Pustý hrad. Město Sliač je dlouhodobě známé svými léčivými prameny. Cyklisté a bruslaři mohou využít rodinnou cestičku spojující Sliač se Zvolenem. Často navštěvovanou obcí je Špania dolina. Návštěvníky sem lákají hlavně historické památky jako Kostel Proměnění Páně z roku 1254, Klopačka a kaple Božího hrobu. V obci se také nacházejí typické hornické domy z 19. století. Dolný Harmanec je zase východisko na návštěvu Harmanecké jeskyně. Nedaleko obce se v údolí Rakytovo nachází unikátní dřevěný žlab z 19. století, který sloužil na splavování dřeva.

Obec Kováčová je proslulá díky přírodnímu bohatství v podobě léčivé termální vody. Holidaypark Kováčová je celoročně otevřený aquapark. Obec Donovaly je celoročně vyhledávaná destinace. V zimě díky lyžařskému středisku PARK SNOW Donovaly a v létě díky FUN aréně. Děti mohou navštívit pohádkovou vesničku Habakuky. V obci Hronsek se nachází vzácná historická památka - dřevěný artikulární evangelický kostel s dřevěnou zvonicí. Kaliště je dnes národní kulturní památkou a památným místem SNP. Badín je známý národní přírodní rezervací Badínský prales s vodopádem vysokým 3 metry. Obce Králíci, Kordíky a Selce jsou známé lyžařské střediska. Staré Hory jsou známy jako katolické poutní místo. Rovněž jsou často navštěvované kvůli pěší turistice.

Podívejte se na mapu
GPS: 48.7388213N, 19.1336462E

Informace k pobytu

Informace k pobytu, nástupu a ukončení

Nástup na pobyt: od 14:00
Ukončení pobytu: do 10:00
Recepce: neuvedeno - neuvedeno, CZ

Vybavení pro děti do 2 let

neuvedeno

Poskytování povlečení

nezadáno

Oplocení

nezadáno

Jiné informace

Otevírací doba recepce: Penzion Al Corso nemá nepřetržitou recepci. Hosté se u nás mohou ubytovat v čase mezi 14:00 -21: 00 hod. Odjezd z ubytování (check-out) je následující den do 10:00 hod. Jelikož penzion se nachází v centru města, je zde velmi dobrá dopravní dostupnost. Z vlakového nebo autobusového nádraží se sem pěšky dostanete za necelých 30 minut. Necelých 5 minut od penzionu se nachází i zastávka MHD. V případě zájmu je možné si objednat i taxislužbu. Penzion Al Corso se nachází hned vedle městského parku, kde si můžete zaběhat nebo se projít. Na ekonomickou fakultu Univerzity Mateja Bela přijdete z penzionu pěšky za 2 minuty. Supermarket Lidl a Tesco jsou vzdáleny 10 minut pěší chůze. Na amfiteátr přijdete pěšky za 10 minut. Historické centrum je vzdáleno 15 minut. V blízkosti penzionu, do 20 minut chůze se nachází také nákupní centrum Evropa. Najdete zde i největší slovenský diskokluby Ministry of Fun Banská Bystrica. Aquapark Aqualand Banská Bystrica je vzdálen necelých 900 metrů. Štadión SNP, sportovní hala Dukla a plovárna Štiavničky se nachází 2,5 km odsud. Rooseveltova nemocnice a filozofická fakulta univerzity Mateja Bela jsou vzdáleny 900 metrů od penzionu. Muzeum Slovenského národního povstání najdete 1,2 km od penzionu a do lyžařského střediska Selce se dostanete do 10 km. Lyžařská střediska Šachtičky a Králíci jsou vzdáleny 13 km. Na letiště v Sliači přijedete do 14 km a do lyžařského střediska Ski Snow Donovaly do 16 km. diskotéka, kasíno, kino, letiště, noční klub, park

Příjezd za zhoršených podmínek

neuvedeno

Nejbližší zastávky hromadné dopravy

Kvalita signálu mobilních operátorů

neuvedeno

Možnost platby kartou na objektu

Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro, American Express, American Express

Poplatky

Poplatky pro celý objekt

Poplatek za psa: 10 Kč / noc / při využití
Rekreační poplatek: 2 Kč / noc / hrazen vždy