Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Česká republika » Krušné hory » Vojkovice » Statek Jakubov

Statek Jakubov

 (PR7050)
Max. 36 osob, 9 pokojů
zatím bez hodnocení
Max. 36 osob, 9 pokojů

Náš Statek Jakubov se nachází v malé klidné obci Jakubov nedaleko Karlových Varů. V těsné blízkosti vede cyklostezka Ohře. Objekt je uzavřená kamenná usedlost na okraji obce obklopená panenskou přírodou. Hosté zde mají absolutní soukromí. Uprostřed usedlosti je travnatý dvůr s možností posezení či relaxace. Objekt se skládá z hlavní budovy a dvou stodol. Jedna ze stodol slouží k pořádání různých eventů. Součástí této stodoly je velký nápojový bar, rautový bar, prostor k sezení, taneční pódium a sociální zařízení. Kapacita stodoly je až 100 osob. V přízemí hlavní budovy se nachází restaurace pro cca 50 osob a slavnostní sál pro cca 75 osob. V prvním patře a podkroví se nacházejí ubytovací jednotky. Kapacita ubytování je 40 osob v dvoulůžkových, čtyřlůžkových nebo šestilůžkových pokojích nebo v šestilůžkovém apartmánu. Všechny pokoje mají k dispozici několik společenských místností. Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení se sprchou. V areálu je v provozu restaurace, která nabízí možnost celodenního stravování pro ubytované hosty. Hosté si mohou zapůjčit knížky z naší knihovny. V letním období je hostům k dispozici venkovní gril, stolní tenis, petang, míčové hry. V blízkosti našeho objektu se nachází obecní dětské hřiště a hřiště na volejbal. Statek disponuje přilehlým parkovištěm pro cca 15 aut a dalším prostorem v blízkosti k parkování přibližně 20 aut a problém není ani parkování autobusu. V současné době máme k dispozici 10 ubytovacích jednotek. 5 dvoulůžkových pokojů, z toho 1 s možností přistýlky, 1 třílůžkový pokoj, 1 šestilůžkový pokoj s možností 2 přistýlek, 2 dvoulůžkové pokoje rodinného typu s možností 4 přistýlek a 1 apartmá pro dva až šest osob. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařizení se sprchou. 4 dvoulůžkové pokoje jsou menší (13 m2), 1 dvoulůžkový pokoj je větší (20 m2). Tyto pokoje mají k dispozici vlastní společenskou místnost. 2 dvoulůžkové až šestilůžkové pokoje rodinného typu mají velikost 39 m2. V každém pokoji jsou 4 lůžka, sedací souprava s konferenčním stolkem, psací stůl s židlí, skříň, komoda. Koupelny v těchto dvou pokojích jsou prostorné a mají střešní okna. Pro tyto dva pokoje je k dispozici vlastní společenská místnost. Dalším pokojem je šestilůžkový pokoj s možností dvou přistýlek. Apartmá pro 2-6 osob se skládá z jedné ložnice, obývacího pokoje s jídelním stolem, kuchyně a sociálního zařízení. Součástí kuchyně je lednice a mikrovlnná trouba.

Internet
Internet
Ano
Zvíře
Zvíře
Ne
Parkování
Parkování
Ano Upřesnění
Bazén
Bazén
Ne
Vyžití pro děti
Vyžití pro děti
Ano

Lyžárna / kolárna
Ano

Doplňkové informace o penzionu

úschovna kol a lyží, společenská místnost, zákaz kouření v celém objektu, vyžití pro děti
Konferenční možnosti
nezadáno
Internet
Ano
Bezbariérový objekt
Ne
Stravování
Gastronomie je srdcem naší činnosti a na kvalitě pokrmů si zakládáme. Snídaně pro ubytované hosty mají formu rautu nebo a la carte a z bohatého sortimentu si vybere a pochutná každý. Pečeme si vlastní kváskový chléb i ostatní slané a sladké pečivo. Restaurace není běžně otevřená. Pořádáme pouze gastronomické akce na objednávku a několik tradičních gastronomických akcí pro veřejnost. Pro ubytované hosty je možné zajistit plnou penzi. Od května do září máme otevřené přilehlé bistro. Provozní doba je od 11:00 do 18:00 hodin. bar v objektu, restaurace v objektu, zahrádka v objektu, speciální dietní menu/bezlepková dieta

Okolí

Sportoviště
lyžařský vlek, stolní hry

Popis lokality Vojkovice a okolí

Rodinný hostinec Na Statku je kamenná historická usedlost z 16. století a nachází se v klidné obci v podhůří Krušných a Doupovských hor nedaleko Karlových Varů. K dispozici máme nově zrekonstruované ubytování v útulných pokojích a v prostorném apartmánu. Hosté se mohou stravovat v naší restauraci, která je vyhlášená poctivým domácím přístupem k přípravě kvalitních surovin, které si z části sami vypěstujeme nebo pořídíme od lokálních producentů.
Hostinec je ideálním místem pro relaxaci či nenáročné i náročnější procházky okolní přírodou, kterou je obec obklopená ze všech stran. Blízkým turistickým cílem může být Horní Hrad z druhé poloviny 13. století, který je kulturní památkou ČR. Pěší túra na hrad vám zabere 2 hodiny (9 km), autem cesta trvá 15 minut. Dalším blízkým turistickým cílem mohou být lázně Kyselka (8 km) s muzeem Mattoni. V blízkosti stojí za návštěvu rozhledna Bučina, Skalky skřítků, Radošovský most, Šemnická skála. Směrem na Chomutov stojí za návštěvu zámek Klášterec nad Ohří nebo město Kadaň. V Chomutově stojí za návštěvu Podkrušnohorský zoopark (33 km) Hostinec je vhodný pro všechny, kdo jsou sportovně založeni. Polohu hostince ocení v zimě lyžaři, v ostatním období cyklisté, rodiny s dětmi. V těsné blízkosti hostince vede cyklostezka Ohře, která kopíruje Doupovské hory a poskytuje nádherný pohled na Krušné hory, které jsou v těsné blízkosti. Do nejbližšího lyžařského střediska v Jáchymově trvá cesta autem 20 minut. Ostatní skiareály jako je Plešivec, Boží dar, Klínovec, Fichtelberg jsou dostupné za 30 minut jízdy autem. Stejná nebo podobná vzdálenost je i k běžeckým (běžkařským) trasám, jako je Krušnohorská magistrála. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné aquaparky: Aquacentrum Jáchymov - 16 km (celoročně), Aquapark Klášterec nad Ohří - 23 km, koupaliště Michal Sokolov - 30 km, Aquasvět Chomutov - 44 km (celoročně), Aquaforum Františkovy Lázně 65 km (celoročně). Hostinec má dobrou polohu k návštěvě západočeských lázní: Karlových Varů, kde se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival, Mariánských Lázní, Lázní Jáchymov či Františkových Lázní. Nejčastěji je objekt využíván ke svatebním hostinám či firemním akcím. Pokud probíhá svatební hostina, není objekt k dispozici jiným hostům.

Podívejte se na mapu
GPS: N 50,310088 E 13,033378
Místo: Vojkovice
Region: Krušné hory
Kraj: Karlovarský
Okres: Karlovy Vary

Informace k pobytu

Informace k pobytu, nástupu a ukončení

Nástup na pobyt: od 15:30
Ukončení pobytu: do 10:00
Recepce: neuvedeno - neuvedeno, CZ

Vybavení pro děti do 2 let

neuvedeno

Poskytování povlečení

nezadáno

Oplocení

nezadáno

Jiné informace

Otevírací doba recepce: Recepce není součástí hostince, ale k dispozici jsme hostům od 8:00 do 20:00 hodin. Na základě domluvy i mimo tuto dobu. Z mezinárodního letiště Václava Havla v Praze je hostinec Na Statku vzdálen 120 km. Z Karlových Varů je vzdálen 22 km. Cesta autem zabere 30 minut. Hostinec je přímo dostupný autobusem a nejbližší vlaková stanice Vojkovice nad Ohří je vzdálená 1,7 km. dětské hřiště, houbaření, vlaková zastávka

Příjezd za zhoršených podmínek

neuvedeno

Nejbližší zastávky hromadné dopravy

Kvalita signálu mobilních operátorů

neuvedeno

Možnost platby kartou na objektu

Visa, Mastercard, Maestro

Poplatky

Poplatky pro celý objekt

Rekreační poplatek: 10 Kč / noc / hrazen vždy