Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Česká republika » Šumava » Strážný » Dvůr Lískový vrch

Dvůr Lískový vrch

 (PR9677)
Max. 56 osob, 17 pokojů
zatím bez hodnocení
Max. 56 osob, 17 pokojů

Dvůr Lískový vrch navazuje na objekt bývalé Schwarzenberské fořtovny a nabízí ubytování a zázemí pro zemědělské hospodaření v tomto malebném koutě Šumavy. Dvůr hospodaří na přilehlých pozemcích a na Knížecích Pláních. Nově vybudovaný Dvůr Lískový vrch se skládá primárně ze dvou budov penzionů s restaurací. Oba objekty jsou navrženy v historickém šumavském architektonickém stylu a jsou maximálně ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Vytápění zajišťují ekologická tepelná čerpadla, pitná voda je získávána z vlastního vrtu a je v kvalitě ledovcové alpské vody, užitková voda na splachování toalet je z dešťové vody. Materiály použité v interiérech jsou přírodního původu, ke zdravému spánku a pobytu přispějí luxusní matrace a postele z teakového dřeva, ale také ticho a příjemné podlahové topení. Penzion disponuje 17ti apartmány s celkovou kapacitou 57 lůžek (vč. kvalitních přistýlek). Vyberte si jeden z našich dvou-, tří-, čtyř- nebo šesti-lůžkových plně vybavených apartmánů s kuchyňským koutem a vlastním sociálním zařízením. Nadstandardní nábytek je samozřejmostí každého apartmánu, byly navrženy s cílem zajistit našim klientům maximální pohodlí a komfort. Snídaně je zahrnuta v ceně ubytování. Wi-Fi připojení a parkování zdarma. Domácí mazlíčci vítáni po předchozí domluvě (za dodatečný poplatek).

Internet
Internet
Ano
Zvíře
Zvíře
Ano
Parkování
Parkování
Ano Upřesnění
Bazén
Bazén
Ne
Vyžití pro děti
Vyžití pro děti
Ano

Lyžárna / kolárna
Ano

Doplňkové informace o penzionu

pokojový servis, úschovna kol a lyží, sauna, společenská místnost, zákaz kouření v celém objektu, vyžití pro děti, zahradní krb/gril
Konferenční možnosti
nezadáno
Internet
Ano
Bezbariérový objekt
Ne
Stravování
Každý výlet do Národního parku Šumava ze Strážnýho začíná nebo končí v restauraci Dvůr Lískový vrch. Restaurace nabízí atraktivní zázemí pro občerstvení a odpočinek na cestě po šumavské přírodě. Celkem 45 míst ve vnitřní části restaurace a 30 míst na letní terase poskytuje dost prostoru pro ubytované i příchozí hosty nebo uzavřené skupiny. Nechybí dětský koutek a hřiště v blízkosti terasy.Menu je zaměřené na moderní českou kuchyni. Podávaná jídla jsou uvařena převážně z vlastních surovin a lokálních zdrojů. K jídlu se podává pivo, moravská a zahraniční vína a výběr nealkoholických nápojů. Z denní nabídky nebo večerního a la carte menu si vybere každý milovník poctivého jídla. bar v objektu, restaurace v objektu, zahrádka v objektu

Okolí

Sportoviště
lyžařský vlek, stolní hry

Popis lokality Strážný a okolí

Dvůr Lískový vrch nabízí ubytování v nových apartmánech v šumavské přírodě. Klid, odpočinek, výlety do okolního Národního parku Šumava a nové zážitky - to je Dvůr Lískový vrch, místo pro vaši relaxaci a aktivně strávenou dovolenou. Dvůr Lískový vrch je ideálním místem pro milovníky turistických, běžeckých a cyklistických tras a je také skvělým místem pro rodinnou dovolenou. Děti si mohou hrát v dětském koutku, na venkovním hřišti nebo poznávat a pozorovat domácí zvířata. 
Penzion je styčným bodem pro různé pěší či cyklovýlety do okolí. V zimním období můžete využít běžecké tratě nebo nedaleké sjezdovky. Unikátní příroda, rašeliniště, jezera a lesy v největším národním parku v České republice - NP Šumava.Co u nás podniknout?Pěší túryDvůr Lískový vrch je výborným výchozí místem k poznáváním přírody Národního parku Šumava. Hned za penzionem začíná nedotčená příroda,  značené turistické trasy ukáží krásu a pestrost šumavské přírody.CyklovýletyV okolí Dvora Lískový vrch vedou cyklotrasy různých stupní obtížnosti a délek. Úschovna kol se nachází v areálu penzionu.Běžecké trasy V okolí Strážného je možné využít množství běžeckých tras, které jsou napojeny na Bílou stopu na Šumavě. Přes Strážný prochází hlavní Šumavská magistrála spojující Železnou Rudu a Zadní Zvonkovou, kde se magistrála napojuje na bežecké trasy v Rakousku. Nástupní místo do běžeckých stop se nachází přímo před penzionem, kde můžete pohodlně zaparkovat. Sjezdové lyžování  Milovníci sjezdového lyžování mají v okolí několik možností, kam se mohou vydat. Především rodiče a jejich děti uspokojí Skiareál Strážný.

Podívejte se na mapu
GPS: 48.9093068N, 13.7124601E
Místo: Strážný
Region: Šumava
Kraj: Jihočeský
Okres: Prachatice

Informace k pobytu

Informace k pobytu, nástupu a ukončení

Nástup na pobyt: od 15:00
Ukončení pobytu: do 10:00
Recepce: neuvedeno - neuvedeno, CZ

Vybavení pro děti do 2 let

neuvedeno

Poskytování povlečení

nezadáno

Oplocení

nezadáno

Jiné informace

Otevírací doba recepce: denně 09:00-21:00 dětské hřiště, houbaření, vlaková zastávka

Příjezd za zhoršených podmínek

neuvedeno

Nejbližší zastávky hromadné dopravy

Kvalita signálu mobilních operátorů

neuvedeno

Možnost platby kartou na objektu

Visa, Mastercard, Maestro

Poplatky

Poplatky pro celý objekt

Poplatek za psa: 150 Kč / noc / při využití
Rekreační poplatek: 20 Kč / noc / hrazen vždy