Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Česká republika » Beskydy a Valašsko » Příbor » Penzion Freudův sen

Penzion Freudův sen

 (PR1990)
Max. 6 osob, 4 pokoje
Fantastické  9,4 z 10
podle 36 recenzí
Max. 6 osob, 4 pokoje

Penzion Freudův sen najdete v historické části města Příbora, poblíž rodného domu Sigmunda Freuda, historické budovy piaristické koleje a dalších historických objektů. V nedávné době prošel šetrnou rekonstrukcí a nyní nabízí ubytování ve čtyřech útulných pokojích s možností snídaně. Návštěvníkům penzionu je k dispozici kromě stylově vybavených pokojů příjemná jídelna, malá venkovní terasa s posezením a parkovací místo přímo u objektu. V penzionu je možné zakoupit drobné upomínkové předměty s tematikou Sigmunda Freuda nebo domácí včelí med přímo od včelaře - majitele penzionu.  Parkování pro jeden automobil přímo u objektu, pro další dvě auta cca 50 m od penzionu. Hosté mají v průběhu pobytu zdarma kávu a čaj, vše k přípravě nápojů k dispozici v jídelně penzionu! Na přání můžeme hosty vyzvednout na letišti v Mošnově (cca 10 km), na vlakovém nádraží v Příboře (cca 800 m), autobusová zastávka se nachází 50 m od penzionu. Domluvíme se i rusky a anglicky. K dispozici jsou dva 2lůžkové a dva 1lůžkové pokoje, každý s ledničkou, WiFi připojením a vlastní koupelnou s WC a sprchovým koutem. Pro vaše pohodlí jsme vybavení doplnili o jednorázové pantofle, fén, v koupelně malý šampón, sprchový gel a tekuté mýdlo. Nově jsou pokoje č. 1, 2 a 3 vybavené pevnými dubovými postelemi s vysokými taštičkovými matracemi.

Internet
Internet
Ano
Zvíře
Zvíře
Ne
Parkování
Parkování
Ano Upřesnění
Bazén
Bazén
Ne
Vyžití pro děti
Vyžití pro děti
Ano

Lyžárna / kolárna
Ne

Doplňkové informace o penzionu

praní / žehlení, sauna, zákaz kouření v celém objektu, vyžití pro děti
Konferenční možnosti
nezadáno
Internet
Ano
Bezbariérový objekt
Ne
Stravování
Náš rodinný penzion nabízí vydatné, syté a chutné snídaně. Servírujeme mimo jiné domácí med, domácí marmeládu, bio vejce a bio mléko, celý den je zdarma k dispozici káva a čaj. Poobědvat nebo povečeřet můžete v blízké restauraci. V docházkové vzdálenosti do 300 m se nachází restaurace, vinárna, cukrárna i pizzerie. Nakoupit potraviny je možno 50 m od penzionu, několik pekáren s denně čerstvým pečivem se nachází do 200 od penzionu. bar (200 m), cukrárna (200 m), internetová kavárna (50 m), kavárna (200 m), pivnice (150 m), pizzerie (200 m), restaurace (200 m), snack bar (200 m), vinárna (800 m), zahrádka (200 m)

Okolí

Lyžování
Kopřivnice - lyžařský areál Červený Kámen (6 km), Nový Jičín - SKI areál Svinec (15 km), SKI areál Rybí (9 km), Beskydy - SKI areál Pustevny (22 km)
Sportoviště
beachvolejbalový kurt, bowling, golf, horolezectví, lyžařský vlek, minigolf, střelnice, tělocvična/sportovní hala, tenisový kurt

Popis lokality Příbor a okolí

Útulné pokoje, komfortní spaní, klidné ubytování a vynikající, domácí snídaně – to nabízí náš nekuřácký penzion Freudův sen v historické části města Příbor. Dva jednolůžkové a dva dvoulůžkové pokoje jsou jako stvořené pro ubytování pracovníků na služebních cestách, pracovních partnerů a všech ostatních, kteří dávají přednost soukromí a zároveň nehodlají příliš utrácet. Wifi je v celém objektu.
Letní aktivity: v Příboře v docházkové vzdálenosti do 1,5 km je moderní koupaliště, minigolf, tenisové kurty, sauna, cvičná horolezecká zeď, značené cyklotrasy. Zimní aktivity: okolí Příbora láká k projížďkám na běžkách, nejbližší lyžařský vlek se nachází v Kopřivnici vzdál. cca 6 km, další pak v Rybí a v Novém Jičíně. Do ski areálu Pustevny je to od nás 20 km. Na Pustevny se můžete dostat sedačkovou lanovkou z Ráztoky, k dispozici cca 10 vleků a upravované běžecké trasy. Za poznáním: město Příbor je jedním z nejstarších měst severovýchodní Moravy. Rozkládá se na obou březích řeky Lubiny. Je lemováno ze tří stran krásnou scenérii předhůří Beskyd s vyhlídkou na Štramberskou trúbu, Hukvaldy a staroslavný Radhošt. Mezi nejzajímavější památky města patří:
1) Naproti gymnázia naleznete bývalou piaristickou kolej, založenou biskupem Karlem II. z Lichtenštejna v roce 1694. Dnes slouží tato pozdně barokní budova s krásným refektářem (jídelnou), zdobeným freskami a bohatou štukovou výzdobou jako výstavní síň příborského muzea a příležitostný koncertní sál.
2) Farní kostel Narození Panny Marie - pochází pravděpodobně ze 14. století, interiér kostela je doplněn řadou hodnotných architektonických detailů a doplňků (renesanční portály v presbytáři, kuželková poprseň oratoří, renesanční mříž před kaplí sv. Urbana, figurální náhrobek, kamenné erby olomouckého biskupa Stanislava Pavlovského a pražského arcibiskupa Martina Medka. Také rokokový mobiliář má mimořádnou hodnotu (lavice, oltáře, kazatelna, chórové lavice...)
3) Rodný dům S.Freuda - v muzeu zřízeném v rodném domě Vás bude po celou dobu návštěvy provázet hlas pana Freuda. Součástí expozice je i Freudova pohovka ve zcela výjimečném provedení!
4) Kostel sv. Valentina Příbor ze 16.st - kostel je památkovým objektem I. třídy a je zapsán v Seznamu památkových objektů České republiky.
Zajímavých objektů včetně historického náměstí zde naleznete ještě mnohem více. Pokud v našem penzionu pobudete více dnů, doporučujeme navštívit i sousední Kopřivnici a Štramberk, Hukvaldy s hradem a oborou, případně shlédnout Skanzen lidové architektury ve 20 km vzdáleném Rožnově pod Radhoštěm.
Ve 4 km vzdálené Kopřivnici je možné navštívit Šustalovu vilu s expozicí kopřivnické majoliky, kachlových kamen a rodáků Z.Burian). V nejstarším kopřivnickém objektu, v bývalém Fojtství, se nachází expozice zaměřená na historii Kopřivnice a počátky již zmiňované automobilky, dřívější kočárovky. S historií samotné automobilky a s exponáty značky Tatra vás seznámí nejznámější z expozic – Technické muzeum TATRA. V objektu muzea se nachází rovněž nevšedně ztvárněná expozice Emila a Dany Zátopkových. Všechny tyto expozice lze samozřejmě navštívit na základě zvýhodněné okružní vstupenky.
V malebném městečku Štramberk vzdáleném 9 km doporučujeme navštívit hrad s věží Trúba, rozhlednu Bílou horu, botanickou zahradu a arboretum, zlatou uličku pod náměstím, muzeum figurín, muzeum Zdeňka Buriana, aqua terra expozici, jeskyni Šipku aj.

Podívejte se na mapu
GPS: 49.6407856N, 18.1401428E

Informace k pobytu

Informace k pobytu, nástupu a ukončení

Nástup na pobyt: od 14:00
Ukončení pobytu: do 10:00
Recepce: neuvedeno - neuvedeno, CZ

Vybavení pro děti do 2 let

neuvedeno

Poskytování povlečení

nezadáno

Oplocení

nezadáno

Jiné informace

Otevírací doba recepce: Provozní doba recepce: Pracovní dny 9.00 – 15.30 Mimo otevírací dobu nonstop recepce na tel. zazvonění. Příjezdová cesta: Při příjezdu od Nového Jičína se objekt nachází po levé straně na křižovatce u gymnázia a základní školy. Při příjezdu od Ostravy a Frýdku Místku minete po pravé straně Penny market, za Penny projedete levotočivou zatáčkou (pořád po hlavní), hned za kostelem po pravé straně ještě před křižovatkou je odbočka (místní komunikace), zde zabočit (doprava). Můžete parkovat buď na začátku místní komunikace nebo po cca 20 m na malém prostoru vlevo vyhrazeném pro parkování přímo u zadní branky objektu. dětské hřiště, divadlo, houbaření, jízda na koni, kino, letiště, park, rybolov, vlaková zastávka fitness

Příjezd za zhoršených podmínek

neuvedeno

Nejbližší zastávky hromadné dopravy

Kvalita signálu mobilních operátorů

neuvedeno

Možnost platby kartou na objektu

není možné pobyt uhradit platební kartou

Poplatky