Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Česká republika » Krkonoše » Pec pod Sněžkou » Kolínská bouda

Kolínská bouda

 (PR5104)
Max. 98 osob, 29 pokojů
Velmi dobré  8,3 z 10
podle 91 recenzí
Max. 98 osob, 29 pokojů

Ubytování je zajištěno pro 104 osob ve dvou,  tří, čtyř, pěti a šestilůžkových pokojích, každý pokoj je vybaven WC a sprchou. Celá bouda je kompletně vybavena antialergickými pokrývkami a pobyt je zde tak vhodný i pro alergiky. V boudě je k dispozici pro naše hosty vyhřívaný bazén o rozměrech 8 x 4 x 1,5 metru, whirlpool pro 5 osob, sauna, stolní tenis, kulečník a stolní fotbálek, za boudou pak otevřené ohniště vhodné nejen pro grilování a opékání, ale třeba také jen pro posezení u ohně s přáteli a kytarou. Kolínskou boudu si během několika let oblíbily také organizátorky plaveckých kursů pro maminky s malými dětmi, pořadatelky aerobiku nebo jiných kolektivních sportovních aktivit, postupem času objevují příjemné prostředí Kolínské boudy i různé firmy pro pořádání podnikových a firemních školení - nabídneme Vám prostor pro malá školení či přednášky. Možnost pořádání oslav a svateb. Stravování formou polopenze, snídaně je formou švédského stolu, k večeři dostanete teplé jídlo s polévkou a dezertem. Parkování je v letní sezoně možné u boudy, parkování je zdarma, povolení k vjezdu do KRNAPu přes Pec pod Sněžkou stojí 100,- Kč, povolení zakoupíte v parkovacím automatu u parkovičtě č. 4 pod TAXI SKÚTR. Vybavení - V celé boudě a restauraci je k dispozici zdarma WiFi připojení k internetu, s připojením vašich notebooků vám ochotně poradí personál. Máme vybavení pro pořádání diskoték, součástí tohoto technického zázemí je i projektor s plátnem, kde vám na požádání připojíme váš notebook k pořádání prezentace či ke shlédnutí filmu. Samozřejmostí je televizní kanál pro sledování sportovních přenosů nebo večerních TV pořadů.     Bouda je téměř sto let stará vroubená chalupa, proto ponecháváme ubytování na pokojích v klasickém krkonošském stylu. Pokoje jsou dvoulůžkové, trojlůžkové, čtyřlůžkové, pětilůžkové, šestilůžkové a jeden sedmilůžkový. Pokoje jsou slunné s vlastním sociálním zařízením. Ve všech pokojích je dostupná wifi.

Internet
Internet
Ano
Zvíře
Zvíře
Ano
Parkování
Parkování
Ano Upřesnění
Bazén
Bazén
Ano Upřesnění
Vyžití pro děti
Vyžití pro děti
Ano

Lyžárna / kolárna
Ano

Doplňkové informace

pokojový servis, trezor, úschovna kol a lyží, sauna, vířivka, společenská místnost, zákaz kouření v celém objektu, vyžití pro děti, zahradní krb/gril
Konferenční možnosti
nezadáno
Internet
Ano
Bezbariérový objekt
Ne
Stravování
Pro horské prostředí jsou typické polévky, nabízíme tyto: hovězí vývar s masem a rýží, zelnou polévku s klobásou, bramborovou. K polévkám podáváme pečivo v ceně.  Mezi oblíbené a často žádané objednávky patří svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem, kachna variace zelí a knedlíků, vepřové výpečky se zelím, bramborovým knedlíkem, steak z vepřové krkovice s bramborem, kuřecí steak se slaninouhovězí guláš s houskovým knedlíkem a borůvkové knedlíky. Pro sportovce nabízíme různé druhy salátů - šopský, rajčatový, míchaný salát s olivami, míchaný salát se sýrovými krutony. Sladkou tečkou mohou být palačinky s borůvkami, palačinky s jahodami, palačinky se zmrzlinou, borůvkový koláč se šlehačkou, lívanečky s borůvkami, borůvky se šlehačkou, jablečný štrůdl se šlehačkou. K dezertům nabízíme kávu - espresso, cappuccino s různými  příchutěmi, caffe latté s různými příchutěmi, čaje, horké čokolády pro děti a alkoholické a nealkoholické nápoje. Restaurace má otevřeno každý den od 10:30 do 22:00 hodin. Vaříme do 17:00 hodin. bar v objektu, cukrárna (3500 m), lobby bar v objektu, pivnice v objektu, restaurace v objektu, zahrádka v objektu

Okolí

Sportoviště
aerobik, lyžařský vlek, půjčovna kol, půjčovna lyží, půjčovna sportovního vybavení, šipky, stolní hry, stolní tenis, tělocvična/sportovní hala, videohry
Popis lokality

Kolínská bouda se nachází na turistické stezce mezi Pecí pod Sněžkou a Černou horou v nadmořské výšce 1.117 m n.m. v klidném prostředí Krkonošského národního parku a je tak v létě vhodným výchozím bodem pro turistické nebo cyklistické výpravy a v zimě pro lyžařské radovánky. Horské klima, čerstvý vzduch, klid a vybavení boudy vytváří vhodné podmínky nejen pro rekreaci rodin s dětmi a pro sportovce, ale také pro všechny, kdo si chtějí třeba jen odpočinout a nabrat u nás čerstvé síly. Celá bouda včetně restaurace je nekuřácká, doufáme, že tímto opatřením přispějeme k ještě příjemnějšímu dojmu z návštěvy naší restaurace i boudy.
V letní sezoně jsou zde ideální podmínky pro dlouhé túry po horských hřebenech i pro krátké zdravotní procházky, pro sportovní vyžití na hřišti u hotelu, kde si můžete zahrát fotbálek, badminton, volejbal a nohejbal. Velkým zážitkem je určitě pro velké i malé také výlet lanovou dráhou na nejvyšší horu České republiky Sněžku s krásným panoramatickým výhledem na polskou i českou stranu. V roce 2012 byl provoz ukončen a do provozu byla nová lanovka na Sněžku uvedena počátkem roku 2014.
Nesmíme zapomenout ani na sedačkovou lanovku na Hnědý vrch, kde se můžete podívat po okolí z nově postavené rozhledny a pěknou lehkou pěší túrou se vrátit přes Lyžařskou boudu, kde se určitě zastavte na občerstvení.
Další pěkný výlet můžete absolvovat od Kolínské boudy na Černou horu, odkud se můžete svéz první osmimístnou kabinovou lanovkou do Jánských Lázní, svezou vám i kola a kočárky.
Pec pod Sněžkou se také konečně dočkala bobové dráhy a Monkey parku - lanového centra. Nově otevřený RELAXPARK s potěší dospělé i děti, prostě všechny, kterým se nechce jenom šlapat po kopcích. Relaxpark je otevřený i v zimě. Pro náročné klienty je v obci Mladé Buky (16km) k dispozici jedno z nejmodernějších golfových hřišť v ČR. Areál nabízí cvičné odpaliště s 11 boxy, 9-ti jamkové hřiště a špičkové 18-ti jamkové hřiště. Chcete li si udělat výlet, navštivte Zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nebo historické město Trutnov a za nepříznivého počasí můžete navštívit třeba Centrum Babylon v Liberci, první tématický aquapark v České republice. V zimní sezoně zde naleznou běžkaři ideální terén se spoustou upravených běžeckých tratí a sjezdaři a snowboardisté  11 svahů skiareálu.  Nejen na sjezdovce "Javor"  je možné také lyžovat večer  při umělém osvětlení a po lyžování posedět v některém z příjemných barů v Peci pod Sněžkou. Všechny informace o peckém skiareálu najdete na  www.skipec.com včetně ceníku permanentek. Pro rodiče s malými dětmi nabízíme zhruba 100 m dlouhý lanový vlek hned vedle boudy na kopci vhodném pro lyžování i sáňkování. Poměrně snadno jsou dostupné sjezdovky také na Černé hoře, vzdálené zhruba 2 kilometry od boudy. Nabízíme i půjčovnu lyží i snowboardů, na přání vám zprostředkujeme zajištění lyžařské školy se školenými instruktory. Pro zájemce zajistíme jízdu se psím spřežením (tento servis je na poptávku, není vždy okamžitě dostupný). Pohybovat se mezi areály Černá hora (Janské Lázně) a Pec pod Sněžkou nebylo nikdy jednodušší a zábavnější.

Unikátní propojení dvou největších areálů SkiResortu, tedy Černé hory (Janské Lázně) a Pece pod Sněžkou. Část trasy tu lyžaři překonávají na lyžích, na části je svezou dvě speciální rolby. První rolba (2) jezdí na vrcholu Černé hory, kde lyžařům pomůže překonat rovinku dlouhou asi 300 metrů. Druhá rolba (1) na ně čeká na stanovišti pod Kolínskou boudou, odkud je vyveze do mírného kopce až k Pražské boudě se zastávkou u Kolínské boudy. Pražská bouda stojí prakticky už nad areálem v Peci pod Sněžkou. Lyžaři tak vystoupí z rolby na vrcholu sjezdovky Mulda (15b) v Peci pod Sněžkou.

Lyžaři z Černé hory a Janských Lázní mohou sjet do Pece pod Sněžkou kdykoliv během dne, aniž by museli použít skibus.

Podívejte se na mapu
GPS: N 50,6705889 E 15,7375386
Region: Krkonoše
Okres: Trutnov

Informace k pobytu

Informace k pobytu, nástupu a ukončení

Nástup na pobyt: od 14:00
Ukončení pobytu: do 10:00
Recepce: neuvedeno - neuvedeno, CZ

Vybavení pro děti do 2 let

neuvedeno

Poskytování povlečení

nezadáno

Oplocení

nezadáno

Jiné informace

V letních měcících: Jak se k nám dostanete z Prahy: Po rychlostní silnici E65 směrem na Mladou Boleslav, na 44 kilometru sjedete na silnici 1. třídy č.16 směrem na Jičín. Po 30-ti km dorazíte do Jičína. Objedete město 6 km jižním úsekem, stále po silnici č. 16 a dále 54 km až do Trutnova. Silnicí č. 296 směrem na Mladé Buky, do Svobody nad Úpou a ze Svobody nad Úpou pokračujte cca 10 km až do Pece pod Sněžkou. V Peci pod Sněžkou neodbočujte doprava, ale jeďte stále rovně nahoru po vedlejší silnici dle plánku. V letní sezoně si nezapomeňte si zakoupit u parkoviště č. 4 v automatu povolení k vjedu do chráněné oblasti a můžete vyjet až ke Kolínské boudě. Jak se k nám dostanete z Hradce Králové: Po mezinárodní silnici E67 směrem na Jaroměř. Po 16-ti kilometrech dorazíte do Jaroměře, kde odbočíte na 2. kruhovém objezdu doleva na silnici č.37 směrem na Dvůr Králové nad Labem a Trutnov. Po této komunikaci přijedete po 28 kilometrech přímo do Trutnova a budete dál pokračovat přes oba kruhové objezdy stále rovně po silnici č. 296 směrem na Mladé Buky a Svobodu nad Úpou a z ní dál do Pece pod Sněžkou. V Peci pod Sněžkou neodbočujte doprava, ale jeďte stále rovně nahoru. Parkování v letní sezóně je možné u boudy - parkování je zdarma, povolení k vjezdu do KRNAPu přes Pec pod Sněžkou stojí 100,- Kč na jeden den a 200,- Kč na 2 - 8 dnů. Povolení zakoupíte v parkovacím automatu 24 h/denně u Penzionu Javor, přímo na mostě (naproti BULL BARU). Cena   V zimních měsících: Parkování v zimní sezoně je možné pouze v Peci pod Sněžkou na hlídaných parkovištích, bouda je v zimní sezoně auty nedostupná. Dopravu pro naše hosty zajišťuje taxi Doulík -  rolbami a sněžnými skútry, doprava z Pece pod Sněžkou k boudě a zpět není zahrnuta v ceně pobytu. Dopravu je nutno objednat předem. Objednávejte na +420 608 103 039.       dětské hřiště, diskotéka, houbaření masáže, parní sauna, wellness/lázně

Příjezd za zhoršených podmínek

neuvedeno

Nejbližší zastávky hromadné dopravy

Kvalita signálu mobilních operátorů

neuvedeno

Možnost platby kartou na objektu

Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro, American Express, JCB, re, Diners Club Enroute, Diners Club Carte Blanche

Poplatky

Poplatky pro celý objekt

Poplatek za psa: 200 Kč / noc / při využití
Rekreační poplatek: 15 Kč / noc / hrazen vždy