Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Česká republika » Českomoravská Vysočina » Litomyšl » Zámecké apartmány Litomyšl

Zámecké apartmány Litomyšl

 (PR0886)
Max. 12 osob, 3 pokoje
Naprosto výjimečné  9,8 z 10
podle 9 recenzí
Max. 12 osob, 3 pokoje

Dvou až čtyřpokojové byty v bývalém zámeckém pivovaru, v němž se narodil hudební skladatel Bedřich Smetana. Ze všech apartmánů je úchvatný výhled do prvního zámeckého nádvoří a na průčelí zámku s bohatou sgrafitovou výzdobou. Jejich dobové i designové zařízení připomíná bohaté kulturní tradice Litomyšle, zároveň jsou však uzpůsobeny k pohodlnému pobytu. V každém apartmánu je koupelna s vanou nebo se sprchovým koutem, WC, televize, bezplatné Wi-Fi a dobře vybavená kuchyň s varnou deskou, mikrovlnou troubou, chladničkou a bohatou sadou pro vaření i servírování. Přímo nad rodným bytem hudebního skladatele Bedřicha Smetany se nachází apartmán HUDEBNÍ o velikosti 72 m2, zařízený v měšťanském stylu 19. století. Přijímacímu salonu dominuje posezení s výhledem na zámek, velká ložnice je vybavena dvoulůžkem (délka 195 cm, šířka 200 cm), v malé ložnici jsou dvě samostatné postele (délka 180 cm, šířka 90 cm). Centrální místností je jídelna s kuchyní, součástí apartmánu je koupelna s vanou a samostatné WC. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. V apartmánu je k dispozici SMART TV. Hudební aktivitou je kvalitní aparatura s gramofonem a deskami různých žánrů. VÝTVARNÝ apartmán je vytvořen z bytu, ve kterém pobývali čtyři vynikající čeští výtvarníci Olbram Zoubek, Václav Boštík, Zdeněk Palcr a Stanislav Podhrázský, když v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století restaurovali sgrafitovou výzdobu litomyšlského zámku. Vstupní místnost tuto dobu připomíná, je však zároveň jídelnou a kuchyní. Druhá místnost je přepážkou rozdělena na ložnici s širokým dvoulůžkem (délka 205 cm, šířka 180 cm) a obývací část s rozkládací pohovkou a dvěma relaxačními křesly. Koupelna je vybavena sprchovým koutem a WC. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. Výtvarnou aktivitou je malířský stojan s potřebami pro vlastní ztvárnění návrhu sgrafit. Velikost apartmánu je 89 m2. LITERÁRNÍ apartmán ve druhém patře připomíná řadu spisovatelů, kteří v Litomyšli žili a tvořili. Knihy Aloise Jiráska, Boženy Němcové, Terézy Novákové, Jana Nerudy a dalších zaplňují knihovnu ve vstupní chodbě. Barevné ladění prostorného obývacího pokoje s kuchyňským a jídelním koutem je černé a bílé jako vytištěná stránka. K odpočinku je připravena rohová rozkládací pohovka, k četbě relaxační křeslo se stolečkem. Světlá a slunná ložnice s dvoulůžkem je zařízena ve středomořském stylu, připomíná Martina Kabátníka, jednoho z prvních autorů cestopisů. K dispozici je bezplatné příslušenství pro přípravu kávy a čaje. Na vyžádání přichystáme dětskou postýlku. Literární aktivitou je stůl s psacím strojem, notebookem a tiskárnou pro zaznamenání vlastních autorských počinů. Velikost apartmánu je 76 m2.

Internet
Internet
Ano
Zvíře
Zvíře
Ne
Parkování
Parkování
Ano Upřesnění
Bazén
Bazén
Ne
Vyžití pro děti
Vyžití pro děti
Ano

Lyžárna / kolárna
Ne
Povlečení
Povlečení
nezadáno
Oplocení
Oplocení
nezadáno

Doplňkové informace o apartmánu

směnárna, trezor, sauna, zákaz kouření v celém objektu, vyžití pro děti
Konferenční možnosti
nezadáno
Internet
Ano
Bezbariérový objekt
Ne
Stravování
Apartmány jsou dobře vybaveny pro vaření a servírování, předpokládá se proto vlastní stravování. Snídani mimo objekt je možno zajistit za poplatek po předchozí domluvě. bar (200 m), cukrárna (200 m), internetová kavárna (50 m), kavárna (50 m), pivnice (200 m), pizzerie (500 m), restaurace (100 m), vinárna (500 m), vinný sklípek (100 m)

Okolí

Sportoviště
aerobik, beachvolejbalový kurt, billiard, bowling, golf, lyžařský vlek, půjčovna kol, půjčovna lyží, squash/ricochet, stolní hry, tělocvična/sportovní hala, tenisová hala, tenisový kurt

Popis lokality Litomyšl a okolí

Tři velké apartmány v areálu zámku Litomyšl, památce zapsané na seznamu UNESCO, v nichž samotná návštěva je zážitkem. Ideální pro rodinné pobyty, svatební cestu, romantický výlet.
Apartmány se nacházejí přímo v areálu hlavního turistického lákadla Litomyšle, nádherného renezančního zámku. Kromě jeho prohlídkových okruhů je zde možno navštívit zámecké sklepení se stálou expozicí soch Olbrama Zoubka a známou plastikou Lukáše Gavlovského a Romana Švejdy Srdce pro Václava Havla, vytvořenou z vosku svíček, zapálených na pietních místech po smrti prvního českého prezidenta. Na zámku je též městská obrazárna s pozoruhodnou sbírkou obrazů slavných českých autorů 19. a 20. století a v areálu je možno absolvovat aktivity profesionálně vedeného dětského programu (http://zamecke-navrsi.cz/detsky_program). Na zámku se každoročně v období června a počátku července koná mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl, nejstarší a největší open air festival klasické hudby v České republice. Sama Litomyšl je malebným historickým městem s bohatou kulturní tradicí, známým však i kvalitní současnou architekturou a mimořádně nabitým kulturním a společenským programem. K dispozici je také řada sportovišť, venkovní i krytý bazén s toboganem, tenisová hala, squash, bowling, kulečníková herna, cyklostezky, jezdecký areál, fotbalgolfové hřiště a další.

Podívejte se na mapu
GPS: 49.8730078N, 16.3138753E

Informace k pobytu

Informace k pobytu, nástupu a ukončení

Nástup na pobyt: od 14:00
Ukončení pobytu: do 10:00
Recepce: neuvedeno - neuvedeno, CZ

Vybavení pro děti do 2 let

neuvedeno

Poskytování povlečení

nezadáno

Oplocení

nezadáno

Jiné informace

Otevírací doba recepce: Apartmány nedisponují stálou recepční službou. Vyzvednutí klíčů je možné ve schránce s číselným kódem. Litomyšl leží na mezinárodní silnici E442 (35), autobusová zastávka Litomyšl je součástí velkého množství dálkových tras, křižujících republiku. Autem z Prahy jeďte na Hradec Králové po dálnici D11 a na jejím konci můžete využít první úsek rychlostní silnice R35 směr Pardubice. Na obřím visutém kruhovém objezdu u Opatovic se však dejte zpět do Hradce Králové a z Hradce Králové pokračujte na Vysoké Mýto, Brno. Na této silnici není mnoho míst k předjíždění a bývá přetížena kamiony, přesto trvá projetí trasy z Prahy-Černého mostu před litomyšlský zámek 95 minut. Cesta po D1 do Havlíčkova Brodu a potom přes Vysočinu sice skýtá krásné vyhlídky na okolní krajinu, je ale mnohem delší a pomalejší. Železniční doprava je též možná, cílová stanice je Česká Třebová, odkud bývá přípoj do Litomyšle autobusem (13 km). Romantici mohou vystoupit v Chocni a pokračovat "motoráčkem" na konečnou do Litomyšle. Těch 20 km ale trvá hodinu... V Litomyšli Vás k zámku nasměrují četné informační tabule. Takzvané "zámecké návrší" se zvedá nad hlavním náměstím a nelze je přehlédnout. Ubytovat se můžete v příjezdový den od 14.00 hod., prosíme o uvolnění apartmánu do 10.00 hodin, pokud se nedohodneme jinak. Apartmány nedisponují stálou recepční službou, klíče si proto hosté vyzvedávají ve schránce s číselným kódem. Pro hosty je to velmi pohodlné a nemusí řešit přesný čas příjezdu. Cena zahrnuje spotřebované energie, místní poplatky a DPH, ložní prádlo, sadu ručníků a závěrečný úklid. Během pobytu se úklid neprovádí, výměna ručníků či ložního prádla na požádání. K dispozici dětská postýlka, obchody a restaurace jsou v centru města vzdáleném cca 300 m, parkování je možné v přilehlých ulicích zdarma či za poplatek nebo v zámeckém areálu. Nejsou dovolena žádná domácí zvířata. Na vyžádání připravíme dětskou postýlku a až dvě přistýlky ve výtvarném a literárním apartmánu. dětské hřiště, diskotéka, divadlo, jízda na koni, kino, noční klub, park, vlaková zastávka fitness, kadeřnictví/salón krásy, masáže, parní sauna, solárium, wellness/lázně

Příjezd za zhoršených podmínek

neuvedeno

Nejbližší zastávky hromadné dopravy

Kvalita signálu mobilních operátorů

neuvedeno

Možnost platby kartou na objektu

Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro

Poplatky

Poplatky pro celý objekt

Rekreační poplatek: 30 Kč / noc / hrazen vždy