Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Česká republika » Železné hory » Hlinsko » Penzion Betlém

Penzion Betlém

 (PR2513)
Max. 22 osob, 8 pokojů
Fantastické  9,2 z 10
podle 24 recenzí
Max. 22 osob, 8 pokojů

V hlineckém skanzenu Betlém se nachází penzion vybudovaný v roce 2004 s příznačným názvem " Betlém " Z části roubená a z části zděná budova byla postavena v duchu původní hlinecké architektury. Kapacita penzionu je 5 dvoulůžkových pokojů, 2 třílůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, 1 dvoupokojový apartmán s možností 2 přistýlek na rozkládací pohovce v obývacím pokoji. Také je možno využít 2 dvoulůžkové pokoje v restaurantu Hospoda u sv. Huberta. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, 3 z nich TV se satelitem, nábytkem z masivu. Topení je centrální plynové. Město Hlinsko leží 582 metrů nad mořem na Českomoravské vysočině, v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. V jeho okolí jsou překrásné přírodní scenérie, dosud nenarušené civilizací. Ovzduší na hlinecku patří k nejčistším v České republice. Všechny tyto skutečnosti přímo nabízejí našim hostům využití k rekreačním a sportovním zážitkům. Značené cyklotrasy několik desítek kilometrů dlouhé, zavedou návštěvníky do překrásných míst Českomoravské vysočiny, k ptačím rezervacím, skalním útvarům Svratecka i historickým památkám. Pěší turisté mohou podle svých sil a schopností prožít nezapomenutelné zážitky v celém regionu Hlinecka. Sportovně zaměřeným hostům nabízíme širokou škálu jejich vyžití. Mj. devíti jamkové golfové hřiště ve Svobodných Hamrech, v zimním období běžecké tratě i sjezdové lyžování přímo v městě Hlinsku, surfing na vodních nádržích v okolí Hlinska, plavecký bazén se saunou v městě Hlinsku, zimní stadion s ledovou plochou, značené cyklotrasy v okolí Hlinska. Náš penzion zajistí pro své hosty i rybářské a myslivecké vyžití , sportovní létání, vyhlídkové lety, projížďky bryčkou a podle přání i jiné služby. Nutno dojednat předem nejméně 14 dnů před příjezdem. Stravování pro naše hosty je zajištěno v restaurantu Hospoda u sv.Huberta, který je vzdálen od penzionu caa 40 metrů. Specialitou Hospody u sv.Huberta je celoročně čerstvá zvěřina a čerství pstruzi. Pokrmy připravujeme na ohni z bukového dřeva. Na přání připravíme sele, krůtu nebo divočáka na rožni. Kapacita hospody je 50 míst restaurace, 28 míst Klub pod střechou, 10 míst salónek a 80 míst zahrádka. Čepujeme česká piva Plzeň, Rychtář, Lobkowitz. Ke stravování je možné využít také zařízenou kuchyňku přímo na penzionu pro přípravu jednoduchých jídel. Dvoulůžkový pokoj: - je vybaven nábytkem z masivu, 2 postele, noční stolek, stolek ratanový, 2 křesílka nebo taburety z ratanu, šatní skříň, lampička. - sprchový kout, umyvadlo, WC v každém pokoji pod vlastním uzavřením. Třílůžkový pokoj: - vybaven stejně jako dvoulůžkový pokoj, avšak se 3 postelemi a možností 1 přistýlky. Apartmán: - jedná se o dvoupokojový apartmán pod vlastním uzavřením se samostatným vchodem, ložnice disponuje 2 postelemi, nočními stolky, lampičkami, v obývacím pokoji je rozkládací pohovka - s možností 2 přistýlek - vhodné pro děti, ratanový stolek a 2 taburety, skříň, lednička, koupelna - sprchový kout, umývadlo a WC.

Internet
Internet
Ano
Zvíře
Zvíře
Ne
Parkování
Parkování
Ano Upřesnění
Bazén
Bazén
Ne
Vyžití pro děti
Vyžití pro děti
Ano

Lyžárna / kolárna
Ano

Doplňkové informace

úschovna kol a lyží, sauna, vířivka, společenská místnost, zákaz kouření v celém objektu, vyžití pro děti
Konferenční možnosti
nezadáno
Internet
Ano
Bezbariérový objekt
Ano
Stravování
Na penzionu je pouze vlastní zařízená kuchyňka sloužící k přípravě jednoduchých jídel samotnými klienty. Zájemci požadující snídani, polopenzi nebo plnou penzi se stravují v restaurantu "Hospoda U Sv. Huberta" vzdáleném 40m od penzionu, rovněž v památkové zóně Betlém, přičemž snídaně se podávají nejdříve v 07:30 hodin, jinak po dohodě s personálem kuchyně lze dojednat skladbu jídel, případně přípravu mas na grilu /sele, krůta, jehněčí/ nebo pstruhů. Dále je možné využít českou kuchyni i v systému závodního stravování - výběr ze 3 jídel denně. bar (50 m), cukrárna (100 m), kavárna (30 m), pivnice (50 m), pizzerie (300 m), restaurace (50 m), zahrádka (50 m)

Okolí

Lyžování
běžkování v okolí, Hlinsko - 2 lyžařské vleky, dětský bezplatný (1 km), Trhová Kamenice - lyžařský vlek (10 km), Nové Město na Moravě - lyžařské vleky, ideální podmínky pro běžkování (35 km)
Sportoviště
bowling, golf, lyžařský vlek, půjčovna kol, půjčovna lyží, squash/ricochet, tenisová hala, tenisový kurt
Popis lokality

V hlineckém skanzenu Betlém se nachází penzion vybudovaný v roce 2004 s příznačným názvem " Betlém " Z části roubená a z části zděná budova byla postavena v duchu původní hlinecké architektury. Kapacita penzionu je 5 dvoulůžkových pokojů, 2 třílůžkové pokoje s možností 1 přistýlky a 1dvoupokojový apartmán s možností 2přistýlek na rozkládací pohovce v obývacím pokoji. Také je možno využít 2 dvoulůžkové pokoje v restaurantu Hospoda u sv. Huberta. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, 3 z nich televizí, satelitem. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem z masivu, noční stolky, postele, skříň, ratanový stolek, křesílka nebo taburety rovněž z ratanu. Klientům je dále k dispozici zařízená kuchyňka /rohová sedací lavice pro 8 osob, kuchyňská linka, lednice, sporák 3plotýnkový, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, nádobí, příbory, sklenice, TV se satelitem. Penzion disponuje vlastní úschovnou kol a lyží
Penzion Betlém se nachází ve středu města Hlinsko na okraji památkově chráněné místní části zvané Betlém. Jedná se o soubor lidových staveb - skanzen - kde se nachází již zmíněný restaurant "Hospoda U Sv. Huberta, Kavárnička na Betlémě, Cukrárna Na kamenném schodě, Čajovna, Prodejna se suvenýry. Zde na Betlémě se také konají známé folklórní slavnosti tzv. Adámkovy slavnosti, výstavy hlineckých řemeslníků z dob minulých, jarmarky a další kulturní akce.

Podívejte se na mapu
GPS: N 49,7629836 E 15,9065753
Místo: Hlinsko
Region: Železné hory
Kraj: Pardubický
Okres: Chrudim

Informace k pobytu

Informace k pobytu, nástupu a ukončení

Nástup na pobyt: od 14:00
Ukončení pobytu: do 10:00
Recepce: neuvedeno - neuvedeno, CZ

Vybavení pro děti do 2 let

neuvedeno

Poskytování povlečení

nezadáno

Oplocení

nezadáno

Jiné informace

Otevírací doba recepce: Provoz recepce je v pracovní dny od 07:30 do 13:30 hodin, v mimopracovní dobu pak po předchozí telefonické dohodě s klientem, rovněž tak v sobotu a v neděli. Město Hlinsko je dostupné jak vlastní dopravou, tak také železniční a autobusovou dopravou. Od nádraží se penzion nachází do 300m. dětské hřiště, diskotéka, divadlo, houbaření, jízda na koni, kino, letiště, rybolov, vlaková zastávka fitness, solárium, wellness/lázně

Příjezd za zhoršených podmínek

neuvedeno

Nejbližší zastávky hromadné dopravy

Kvalita signálu mobilních operátorů

neuvedeno

Možnost platby kartou na objektu

není možné pobyt uhradit platební kartou

Poplatky