Nacházíte se zde: Úvod » Ubytování » Česká republika » Králický Sněžník » Staré Město pod Sněžníkem » horská chata Mamutov

Horská chata Mamutov

  (CZ3487)

Ubytujte se a relaxujte na čerstvém horském vzduchu v údolí třetího nejvyššího pohoří České republiky – Kralického Sněžníku (1.424 m.m.m). Místa pramene řeky Moravy, unikátní oblasti evropského trojrozvodí, v těsné blízkosti Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Zrekonstruovaný areál Mamutov nabízí celoroční ubytování. U nás si užijete chvilky ticha, čerstvý vzduch a když se zaposloucháte, tak uslyšíte i zurčení horského potoka.

(pro termíny od 7.4.2017)
Místo Staré Město pod Sněžníkem - Chrastice zobrazit na mapě
Region Králický Sněžník (okres Šumperk, kraj Olomoucký)
Max. kapacita 23 osob

ubytování pro skupiny pobyty pro školy

Horská chata Mamutov
5 km
5 km
470
Wi-FI

Popis pokoje, vybavenost, služby

Na hlavní budově je možné se ubytovat na dvou třílůžkových a čtyřech čtyřlůžkových pokojích. Pokoje jsou jednoduše, ale účelně vybaveny pro krátkodobé sportovní a turistické pobyty. Na každém pokoji je skříň, kónické krabičky pro odložení osobních věcí, přímotop a fleecové deky pro případ chladného počasí. Na pokojích je také umyvadlo s teplou vodou. Sprchy a WC jsou společné na patře. V celém objektu hlavní budovy je signál wi-fi.

Pokoje č. 1, 2 a 6 jsou variabilního uspořádání. Podle volby ubytovaných lze na těchto pokojích vyřešit dispozici tak, aby vznikly pouze samostatná lůžka (například pro partu kamarádů, pro zaměstnance na školení), nebo postavit jednu dvoupostel (pro páry).

Pokoje č. 4 a 5 jsou přednostně určeny pro 3 členné rodiny. Je možné je také využít pro dvoučlennou skupinu (pár i oddělené spaní). Na těchto pokojích je dvoupatrová postel. Spodní postel 140×200cm a horní 90×200cm.

Pokoj č. 3 má dvě patrové postele. Tento pokoj je vhodný pro skupinku dětí, protože mezi posteli je dostatek prostoru na hraní.

Na hlavní budově se nachází hlavní společenská místnost. Tato místnost slouží také jako jídelna. Dominantou jí je velký krb, u kterého lze večer posedět s přáteli u praskajícího dřeva. Tato místnost je přístupná po celý den. Můžete si také zapůjčit různé stolní hry a šachy, zahrát šipky, ping pong nebo stolní fotbálek. Dle zájmu ubytovaných ve společenské místnosti lze zajistit také různé programy pro děti i dospělé – taneční podložky, videohry, nebo promítání přes projektor (pohádky, sportovní přenosy).

Disc golf park s 6 jamkami po areálu, venkovní posezení s velkými deštníky, možnost zapůjčit si venkovní gril s uhlím, zapůjčení kol, k zapůjčení vybavení na opravu kol, outdoor aktivity k zapůjčení: lukostřelba, skákací boty, pro skupiny na objednávku paintball či lanové překážky (teambuilding), malé fotbalové hřiště s brankami, přírodní ohniště, úschovna kol a lyží, možnost rybolovu na soukromých rybnících u areálu (rybářské vybavení pro naše ubytované zdarma), možnost zapůjčit si venkovní sportovní vybavení (míče, slack line, petanque).

V objektu přebývají majitelé - mají k dispozici vlastní privát, klienty ničím neomezují. Zejména v zimním období zajišťují úklid sněhu či vytápění v krbu. Po předchozí dohodě a v případě kratších pobytů je možno ze strany majitelů objekt úplně opustit a klienti tak budou mít chatu výhradně pro sebe. Vše ale závisí na předchozí dohodě předem.

Zákaz kouření v celém objektu.

Vybavenost objektu

Horská chata pro 23 osob
Pokoj A (2 x 1l., 1 x 2l.palanda)
skříň, lampička, Wi-Fi, umyvadlo, toaletní potřeby, zrcadlo
Pokoj B (2 x 1l., 1 x 2l.palanda)
skříň, lampička, Wi-Fi, umyvadlo, toaletní potřeby, zrcadlo
Pokoj C (2 x 2l.palanda,1 x 1l. přistýlka)
skříň, lampička, Wi-Fi, umyvadlo, toaletní potřeby, zrcadlo
Pokoj D (1 x 3l.palanda)
skříň, lampička, Wi-Fi, umyvadlo, toaletní potřeby, zrcadlo
Pokoj E (1 x 3l.palanda)
skříň, lampička, Wi-Fi, umyvadlo, toaletní potřeby, zrcadlo
Pokoj F (2 x 1l., 1 x 2l.palanda)
skříň, lampička, Wi-Fi, umyvadlo, toaletní potřeby, zrcadlo
Společenská místnost A
posezení, plochá TV, Wi-Fi, rádio, krb
Koupelna A
zvlášť dámy a páni
Koupelna B
zvlášť dámy a páni
Toaleta A
zvlášť dámy a páni
Toaleta B
zvlášť dámy a páni
Bar a kuchyňka
Wi-Fi, rádio, dřez, jídelní sestava, rychlovarná konvice, lednice, mrazák, mikrovlnka, indukční varná deska, remoska k pečení a toustovač na zapůjčení po dohodě

Stravování

Součástí hlavní společenské místnosti je bar s kompletním výčepem a příslušenstvím pro čištění skla. Bar je plně pod vaší kontrolou, který „zavře“ až vy budete sami chtít. Pro děti je možné zařídit také točenou limonádu.

Součástí baru je i rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba a lednice na potraviny. Samozřejmostí je i základní nádobí. V případě zájmu vám zapůjčíme indukční varnou desku nebo remosku k pečení.

V případě zájmu zajistíme hostům snídaně či polopenzi.

Domácí zvíře

Povoleno - pouze malá plemena a vždy jen po domluvě.

Internet v objektu

Wi-Fi

ObsazenostRezervace

Abychom Vám mohli zobrazit dostupné pokoje a ceny, potřebujeme znát termín pobytu.
Termín pobytu

Turistika, zajímavosti a restaurace v okolí

Koupání, Lyžování a sport v okolí

Další ubytování v okolí

Penzion Stará škola
Penzion Stará škola

max. kapacita 16 osob

1,5 km - vzdušně
Chalupa Pod Lipou
Chalupa Pod Lipou

max. kapacita 9 osob

4,8 km - vzdušně
Chata  U Sněženky
Chata U Sněženky

max. kapacita 8 osob

4,9 km - vzdušně

Mapa ubytování

Fotografie ubytování